استقبال عکاسان گیلانی از کارگاه 2 روزه «کیارنگ علائی» در رشت

 این کارگاه که در روزهای 7 و 8 خرداد 1393 توسط گروه عکاسی خانه فرهنگ گیلان در سالن آمفی‌تاتر خانه‌ی مهر پیشکسوتان برگزار شد، با استقبال خوب عکاسان جوان و پیشکسوت  گیلانی همراه بود.
مدرس کارگاه آقای کیارنگ علایی، در کارگاه اول با عنوان "عکاسی به‌عنوان یک مکالمه درونی" به معرفی و تحلیل جامع یکی از عکاسان سنت‌شکن قرن بیستم پرداخت و الهامات، دیدگاه‌ها، خاستگاه اندیشه و چگونگی تاثیر گذاری او را بر عکاسی معاصر مورد تحلیل قرار داد.
در کارگاه دوم، " تجربه‌گرایی در عکاسی معاصر" مورد برسی قرار گرفت و به موضوعاتی چون نقش ایده و مدیوم عکاسی در تولید آثار معاصر، تنوع فرم و تجربه، پرهیز از احساس‌گرایی در آثار، خود آشکار نبودن اثر معاصر، از آن خودسازی و مفاهیم نشانه شناسانه، پست مدیوم، دامنه وسیع مدیاها پس از هنر ای بی سی، دد پن و اینستالیشن پرداخت.
بخش دوم این کارگاه شامل دو مبحث فردیت و هویت بود که با تکیه بر آثار پرستو فروهر، محبوبه کرملی، فرزاد باقرزاده، محسن خیرخواه، آیزمیا کائورو، گریگوری کرودسان، دینولی، رالف هورن، ویلیام وگمن و جان فال به جنبه‌های مختلف خوانش اثر درعکس‌های پس از دهه‌ی 1990  پرداخته شد.
در پایان به ثبت‌نام کنندگان، گواهی شرکت اعطا شد.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 67
بازدیدکنندگان ديروز : 1563
بازدیدکنندگان در هفته : 10126
بازدیدکنندگان در ماه : 37240
بازدیدکنندگان در سال : 469336
کل بازدیدکنندگان : 3330743
کاربران آنلاین : 30