افتتاح نمایشگاه نخستین جشنواره‌ی بین‌المللی عکس خیام در خانه‌ی فرهنگ گیلان

نخستین جشنواره‌ی بین‌المللی عکس خیام با حضور فرهنگ دوستان، هنرمندان و اساتید رشته‌ی عکاسی در روز جمعه92/3/17 در خانه‌ی فرهنگ گیلان افتتاح شد.
در این نمایشگاه که با همکاری انجمن عکاسان رشت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کیلان و لابراتوار عکس ریزان در محل خانه برگزار شده، 60 قطعه عکس از میان 150 قطعه عکس نهایی انتخاب و به نمایش گذاشته شده است.
کیفیت بالای بصری، چاپ عالی عکسها و صمیمیت موجود درخانه فرهنگ گیلان که با حضور استاد کریم ملک مدنی دو چندان شده بود، موجب خرسندی همه حاضرین شد.
افتتاحیه ساعت 4 عصر و با برپایی کارگاه تخصصی عکس  با موضوع "عکاسی خلاقه " و " سفر" توسط دو نفر از داوران نمایشگاه خیام آقایان سامعی و ثانی شروع و در ادامه با پخش اسلاید و پرسش و پاسخ حاضرین دنبال شد و در ادامه مدعوین پس از پذیرایی با چای و شیرینی به بازدید از نمایشگاه پرداختند.
در این نمایشگاه 58 عکاس گیلانی شرکت کرده بودند که در نهایت 22 عکاس گیلانی با 37 قطعه عکس موفق به راهیابی به مسابقه شدند. این نمایشگاه تا 23 خرداد دایر است.
با توجه به امتیازات کسب شده توسط عکاسان، عکسهای آقایان شباب گلچین، امیر عبدل پناه، پویان شادپور و ساسان جوادنیا جهت چاپ و ارائه در نمایشگاه انتخاب شد.
گروه عکاسی خانه‌ی فرهنگ گیلان امیدوار است با برپایی برنامه‌های منظم و قوی، موجب ارتقاء کیفی عکاسی استان شده و در این راستا از تمامی عکاسان گیلانی تقاضای همراهی دارد. علاقمندان برای اطلاع از شرایط عضویت و آشنایی با اعضای گروه می توانند با هماهنگی قبلی در جلسات این گروه که هر دوهفته یکبار، شنبه‌ها ساعت 18 الی 20 در محل خانه برگزار می‌شود، حضور بهم رسانند.
همچنین علاقمندانی که مایل به پیش خرید کتاب و DVD نمایشگاه خیام هستند می‌توانند به دفتر خانه‌ی فرهنگ گیلان مراجعه فرمایند.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 81
بازدیدکنندگان ديروز : 1563
بازدیدکنندگان در هفته : 10140
بازدیدکنندگان در ماه : 37254
بازدیدکنندگان در سال : 469350
کل بازدیدکنندگان : 3330757
کاربران آنلاین : 33