برگزین ۱۰ کتاب علیرضا پنجه‌ای با عنوان «تو را به اندازه تو دوست دارم» در خانه فرهنگ گیلان رونمایی شد.

به گزارش ایسنا بر اساس خبر رسیده، این مراسم با سخنان ناشر کتاب، عنبر خوش‌صحبت آغاز شد. مدیر انتشارات دوات معاصر گفت: طی  یک سال گذشته که این انتشارات موفق به اخذ مجوز شده  ۱۵ جلد کتاب منتشر کرده است. او از جواد شجاعی‌فرد و علیرضا پنجه‌ای برای اعتمادشان به این انتشارات سپاسگزاری کرد.

وی همچنین به انتشار مجموعه شعر مهدی اکبری‌فر و  ترجمه «کتاب عشق» نزار قبانی توسط محبوبه افشاری توسط این انتشارات اشاره کرد و از برنامه‌های آتی‌شان از جمله چاپ رمانی از یک نویسنده آمریکایی برای نخستین‌بار در ایران خبر داد.

جلسه با شعرخوانی علیرضا پنجه‌ای ادامه یافت. او پس از شعرخوانی گفت یک شرح حال، دو نقد از لادن نیکنام و دکتر سینا جهان‌دیده و گفت‌وگوی روزنامه شرق با او درباره شعرهایش و کتابشناسی‌اش در این مجموعه آمده است.

سینا جهاندیده مدرس دانشگاه نیز در سخنانی به اصرار و استمرار حضور ادبی این شاعر اشاره کرد و گفت: نمی‌توان نوآوری‌های پنجه‌ای را مطرح کرد و به این نکته اشاره نکرد که در استان ما کمتر کسی شبیه اوست که پایتخت‌نشین نشده باشد اما با اغلب چهره‌های ممتاز ادبیات حشر و نشر  داشته باشد و بتواند با تنگدستی و اصرار ۱۰ مجموعه شعر منتشر کند. او نیز مانند بسیاری از چهره‌های خلاق موافق و مخالف کم ندارد اما باید این مهم را در نظر گرفت که مناسبات و  شخصیت فردی هر هنرمند را با اثرش جداگانه محاسبه کرد. او با اصرار زیستی انسانی داشته و ما در گیلان با خصوصیات او نداریم.

این منتقد بیان کرد: علت علاقه‌ من به او خصایص انسانی در کنار کار خلاقانه‌اش است که ساختارشکنی داشته و ساخت‌ها و فرم‌هایی نو ارائه داده است.

فتاح پادیاب دبیر و شاعر فومنی از تلاش پنجه‌ای در عرصه ادبیات گفت و اظهار کرد: درباره پنجه‌ای و آثارش کم نوشته نشده است.


رحیم چراغی گیلان‌پژوه و شاعر شعرهای نو گیلکی نیز با بیان این که در حوزه شعر پارسی سررشته‌ای ندارد و صرفا خواننده آن است از پنجه‌ای به عنوان کسی که فضاهای بسته را در حوزه فعالیت‌های ادبی شکسته نام برد. همچنین از نخستین بزرگداشت صالح‌پور در منزل پنجه‌ای و  آغاز کوشش‌هایی که با تشکیل چنین جلساتی منجر به تشکیل نهادهایی مانند خانه فرهنگ شده است،  یاد کرد.

بهزاد عشقی منتقد فیلم هم از آشنایی‌اش با علیرضا پنجه‌ای گفت.

همچنین اسماعیل حبیبی ترانه‌سرا و شاعر به خاطره‌ای اشاره کرد که پس از سربازی شعری برای پنجه‌ای ارسال کرده بود و گفت وی با سعه صدر سال‌ها رهنمون جوان‌ها بوده است.

کوروش جوانروح  شاعر نیز به آغاز آشنایی خود با پنجه‌ای اشاره کرد و به این‌که این شاعر نقش بزرگی در تعیین مسیر زندگی‌اش داشته و او بوده که وی را به شعر نو دعوت کرده است.

همچنین محمدحسن عاقل‌منش درباره تلاش‌های پنجه‌ای در زمان تصدی روابط عمومی و دبیری کمیسیون فرهنگی شورای شهر رشت سخن گفت.

در پایان با دعوت پنجه‌ای، همسر شاعر با ناشر کتاب، از برگزین ۱۰ کتاب شعر این شاعر با نام «تو را به اندازه تو دوست دارم» رونمایی کردند و پس از آن  مراسم امضای کتاب برگزار شد.

این کتاب با قیمت ۲۰ هزار تومان و در ۲۷۰ صفحه در قطع رقعی منتشر شده است.
ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 390
بازدیدکنندگان ديروز : 724
بازدیدکنندگان در هفته : 8008
بازدیدکنندگان در ماه : 34176
بازدیدکنندگان در سال : 458974
کل بازدیدکنندگان : 2313779
کاربران آنلاین : 50