تالاب عینک به بهانه‌ی روز جهانی تالاب


عصر روز شنبه، ۱۲ بهمن ماه جاری، خانه‌‌ی فرهنگ گیلان میزبان گفتمانی با عنوان تالاب عینک، بازپویاسازی و به بهانه‌ی روز جهانی تالاب بود. سلسله نشست‌هایی در راستای معماری و شهر و با چاشنی نوآوری و امید و به طور بین‌رشته‌ای  توسط اندیشکده‌ی برساو؛ نشست یازدهم این گروه در یک خانه‌ی باهویت در محله‌ی ساغریسازان رشت میزبان جمعی با رنگ و نوای فرهیختگی، چه دانشجو، چه مدیر، چه حرفه‌مند و پژوهشگر و مدرس و… بود. 
تالاب عینک یکی از پدیده‌های جذاب در شهر رشت است که با چالش‌ها و موضوعات مختلف و متفاوتی شامل زیست‌محیطی، منظر شهری، اجتماعی، سیاسی، اقتصادی، شهرسازی و مدیریت استراتژی، قانونی وحقوقی در شهر روبه‌رو است. این نشست در ادامه‌ی پرونده‌ی مطالعاتی اندیشکده‌ی برساو با گفت‌وگو از جنبه‌های مختلف تالاب عینک به آسیب‌شناسی و فرصت‌شناسی در این ارتباط پرداخت. این برنامه شامل پنل گفتگو با حضور: رضا زمانی: دکترای محیط‌زیست، بررسی تالاب عینک از منظر محیط زیست/ متین عاشوری: مدیر تحول اداری شهرداری رشت، اهمیت خط توسعه‌ی شرقی – غربی تالاب عینک در رشت / پیمان بازدیدی: نماینده سازمان‌های مردم نهاد، اهمیت فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد در پدیده‌های شهری بود و هم‌چنین و دو ارائه‌ توسط:  سعیده قرشی، مدیر و موسس اندیشکده‌ی برساو اهمیت اقدامات تاکتیکی و هم‌افزایی اجتماعی در طراحی‌های شهری با نگاه به اخبار منتشر شده از تالاب / نیما تبریزی، معمار، بازآفرینی شهری و رویکرد مشارکت اجتماعی بود.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 540
بازدیدکنندگان ديروز : 1359
بازدیدکنندگان در هفته : 9863
بازدیدکنندگان در ماه : 36449
بازدیدکنندگان در سال : 469989
کل بازدیدکنندگان : 3329653
کاربران آنلاین : 23