تقدیر از محمد رضایی‌راد در مراسم بزرگداشت حمید سمندریان

اردیبهشت ‌ماه امسال خانواده و دوستان حمید سمندریان، ٨٤ سالگی این استاد تئاتر را در فضای باز عمارت مسعودیه به جشن گرفتند، سومین جشن سالانه آکادمی سمندریان با حضور هنرمندانی همچون عباس جوانمرد، علی رفیعی، حسن فتحی، جعفر پناهی، رؤیا تیموریان، مسعود رایگان ، رضا بابک، و... برگزار شد.
هما روستا، همسر حمید سمندریان در سخنان کوتاهی گفت: «هرسال در سالروز تولد حمید و به یاد او جمع می‌شویم و این مراسم‌ باید سال‌های‌سال ادامه پیدا کند. از دوستانم که کنارم بودند، بسیار سپاس‌گزارم چون اگر آنها نبودند، نمی‌توانستم این جشن و آکادمی سمندریان را حفظ کنم» و سپس نخستین مدال آکادمی سمندریان به محمد رضایی‌راد، نمایش‌نامه‌نویس و کارگردان، تئاتر اهدا شد. رضایی‌راد در سخنانی گفت: «به روح بزرگ حمید سمندریان درود می‌فرستم.» رضایی‌راد، کارگردان و نمایشنامه‌نویسی که چند سال اجازه کار نداشته و نمایش‌هایی را در خانه اجرا کرده است، اضافه کرد: این جایزه متعلق به من نیست بلکه به کسانی تعلق دارد که سال‌ها کنار من بودند؛ اعضای گروه تئاتر «خانه» که زیر بار منت تک‌تک آنها هستم. شاید این سؤال برایتان پیش بیاید که من در این سال‌ها کجا بودم، باید بگویم خانه بودم و در خانه کار می‌کردم.» سپس دومین مدالِ سومین دوره آکادمی سمندریان به گروه تئاتر «لیو» به سرپرستی محمدحسن معجونی اهدا شد.
گفتنی است محمد رضایی راد ، سال گذشته اجرای نمایش « و آنک انسان» را در شهر رشت در خانه فرهنگ استان گیلان به اجرا برد که با استقبال گسترده‌ی مخاطبین روبه‌رو شد.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 320
بازدیدکنندگان ديروز : 1060
بازدیدکنندگان در هفته : 6913
بازدیدکنندگان در ماه : 32857
بازدیدکنندگان در سال : 442647
کل بازدیدکنندگان : 2634392
کاربران آنلاین : 11