جشنی برای استاد حسین محجوبی


 
خانه‌ی فرهنگ گیلان با پرپایی نمایشگاهی از آثار استاد حسین محجوبی هشتادوسومین سال تولد این هنرمند برجسته‌ی گیلانی را جشن گرفت.
استاد حسین محجوبی (متولد 1309 ـ لاهیجان)، در نیم قرن اخیر، از برجستگان هنر ایران است. وی با نوآوری و تلفیق عناصر برآمده از سنت تجسمی ایرانی با چهارچوب‌های هنر مدرن، نامی آشنا برای اهل هنر، منتقدان و مورخان هنر ملی است.
مراسم افتتاحیه‌ی این نمایشگاه در روز جمعه 27 اردیبهشت ماه، با حضور هنرمند، خانواده‌ی او و جمع کثیری از بزرگان فرهنگ و هنر و علاقمندان، همچنین با حضور جناب آقای ثابت قدم شهردار محترم شهر رشت و معاونین وی برگزار شد.
در ابتدای این مراسم، ضمن تبریک و شادباش به استاد و راهیان راه او، از چندین دهه تلاش وی برای ارتقای هنر تجسمی گیلان و ایران تقدیر شد.
همچنین «آرش انتظامی» قطعه‌ای آوازی از ساخته‌های خود به نام «رنگ و سرود» با شعری به همین نام از زنده‌یاد «نصرت رحمانی»را تقدیم استاد کرد. در ادامه، استاد محجوبی برای حاضرین سخنانی ایراد کردند. سپس لوح یادبود خانه‌ی فرهنگ گیلان توسط داستان‌نویس گیلانی، شهین باباعلیان(دانش‌آراسته) به وی اهدا شد. مراسم با بریدن کیک تولد توسط استاد به پایان رسید.
لازم به ذکر است که این نمایشگاه با 36 اثر از آثار نقاشی و خوشنویسی استاد محجوبی، به مدت یک هفته در گالری خانه‌ی فرهنگ گیلان دایر بود که با استقبال کم نظیر مردم فرهیخته و هنردوست گیلانی مواجه شد.

 

  

 

 

 

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 192
بازدیدکنندگان ديروز : 1563
بازدیدکنندگان در هفته : 10251
بازدیدکنندگان در ماه : 37365
بازدیدکنندگان در سال : 469461
کل بازدیدکنندگان : 3330868
کاربران آنلاین : 34