حضور بین المللی دیگر برای مجموعه‌ی "عروسی اقوام"


در ادامه‌ی حضورهاي جشنواره‌اي،مجموعه‌ی مستند «عروسي اقوام» به تهيه‌کنندگي رضا مجلسي، فيلم مستند « اسب باراني » ( عروسي در کاشان ) به کارگرداني رضا مجلسي به بخش مسابقه‌ی جشنواره بين المللي فيلم دهوک عراق راه يافت. اين جشنواره از 9 الي 16 اکتبر ( 17 الي 22 مهر مهرماه ) در شهر دهوک استان شمالي کردستان عراق برگزار مي‌شود.
همچنین این مجموعه در بخش مستندهاي بلند جشنواره‌ی بين المللي کشورهاي مسلمان قازان روسيه در بخش مسابقه انتخاب شد. دو قسمت از اين مجموعه: تار و تار ( عروسي در ترکمن صحرا ) به کارگرداني نادر معصومي و عروسي در بلوچستان  به کارگرداني محمد علي هاشم زهي، به عنوان يک فيلم مستند بلند در اين جشنواره نمایش داده شد . رضا مجلسي، تهيه کننده‌ی مجموعه، ميهمان جشنواره بود که در شهر قازان مرکز جمهوري تاتارستان روسيه از تاريخ 4 الي 12 سپتامبر ( 13 الي 21 شهريور ) برگزار شد. گفتني است که در بخش هاي مختلف جشنواره فيلمهاي ايراني حضور چشمگيري داشتند ودر مجموع از بين 51 فيلم انتخابي در بخشهاي مختلف 8 فيلم از ايران انتخاب شده و به نمايش درآمد.
مجموعه‌ی مستند عروسي اقوام که به سفارش شبکه‌ی مستند سيما توليد شده است به عنوان مجموعه برتر مستند تلويزيوني در نوروز 91 برگزيده شد وتا کنون نمايش‌هاي مختلف در جشنواره‌هاي داخلي و خارجي داشته است.

 

دیدگاه های کاربران

سید حسین حدائقی
۲۱:۵۲ - ۱۳۹۲ دوشنبه ۸ مهر
تبریک و درود بر دوست خوبمان اقای مجلسی .

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 31
بازدیدکنندگان ديروز : 1421
بازدیدکنندگان در هفته : 8795
بازدیدکنندگان در ماه : 32252
بازدیدکنندگان در سال : 452236
کل بازدیدکنندگان : 2341588
کاربران آنلاین : 16