حضور عکاسان گیلانی در جشنواره‌ی سراسری عکس خانه‌ی دوست ـ مشهد

با پایان یافتن داوری ۷۱۱۰ عکس رسیده به دبیرخانه جشنواره سراسری عکس خانه‌ی دوست، دبیرخانه‌ی این جشنواره از راه‌یابی و انتخاب ۱۲۹ عکس توسط هیات داوران جشنواره مشتمل بر دکتر محمد ستاری، سیف‌الله صمدیان، عباس کوثری، دکتر مهدی مقیم‌نژاد و مجید ناگهی خبر داد.
در بین پذیرفته‌شدگان، سهیل زند آذر، صادق میرزانژاد و سید حسین حدائقی که جزء مدعوین به اردوی کشوری این مسابقه نیز بودنند توانستند با عکس‌های خود نطر هیات داوران را جلب کنند.
تعداد بالای عکس‌های ارسالی به این مسابقه و انتخاب اثر در آن، بر اهمیت نگاه خلاقانه‌ی عکاسان برگزیده می‌افزاید.
دبیر جشنواره آقای کیارنگ علایی در این‌باره گفت: «داوری تعداد بالای آثار رسیده، به ماراتنی فشرده شبیه بود و دقت و وسواس زیادی را می‌طلبید. از حوصله و تامل داوران ممنونم که با دسته‌بندی آثار در موضوعات مختلف و در بحث و بررسی طولانی و دقیق خود، بهترین‌ها را برای نمایشگاه انتخاب کردند. در گزینش نهایی داوران تعداد ۱۲۱ تک عکس و تعداد ۸ مجموعه عکس موفق به دریافت رای و امتیاز کامل برای ورود به نمایشگاه جشنواره شده‌اند. این آثار در حقیقت به صورت هم سطح برنده این جشنواره هستند و حق‌التصویر دریافت خواهند کرد.
توجه به نگاه عکاسانه، ذوق و خلاقیت در برخورد با موضوع، ارتباط بصری و تکنیکی متناسب با موضوع، ویرایش مناسب و آگاهانه و بالاخره عکاسی در چارچوب محورها و قالب تعیین شده در فراخوان جشنواره از جمله پارامترهایی است که در داوری مورد توجه قرار گرفت.»
لازم به ذکر است نمایشگاه آثار منتخب در نیمه‌ی اسفند سال‌جاری در نگارخانه رضوان مشهد برگزار می‌شود.
همچنین کتاب نفیسی از آثار این جشنواره در بهار سال 1393 توسط برگزار کننده منتشر و رونمایی خواهد شد.

ضمن تبریک به عکاسان گیلانی، به عکس‌های آنان نگاهی می‌کنیم:
صادق میرزانژادصادق میرزانژاد


صادق میرزانژادصادق میرزانژاد


سید حسین حدائقیسید حسین حدائقی


سهیل زند آذرسهیل زند آذر

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 125
بازدیدکنندگان ديروز : 646
بازدیدکنندگان در هفته : 7372
بازدیدکنندگان در ماه : 36389
بازدیدکنندگان در سال : 459069
کل بازدیدکنندگان : 2163835
کاربران آنلاین : 86