حضور عکاسان گیلانی در جشنواره‌ی سراسری عکس خانه‌ی دوست ـ مشهد

با پایان یافتن داوری ۷۱۱۰ عکس رسیده به دبیرخانه جشنواره سراسری عکس خانه‌ی دوست، دبیرخانه‌ی این جشنواره از راه‌یابی و انتخاب ۱۲۹ عکس توسط هیات داوران جشنواره مشتمل بر دکتر محمد ستاری، سیف‌الله صمدیان، عباس کوثری، دکتر مهدی مقیم‌نژاد و مجید ناگهی خبر داد.
در بین پذیرفته‌شدگان، سهیل زند آذر، صادق میرزانژاد و سید حسین حدائقی که جزء مدعوین به اردوی کشوری این مسابقه نیز بودنند توانستند با عکس‌های خود نطر هیات داوران را جلب کنند.
تعداد بالای عکس‌های ارسالی به این مسابقه و انتخاب اثر در آن، بر اهمیت نگاه خلاقانه‌ی عکاسان برگزیده می‌افزاید.
دبیر جشنواره آقای کیارنگ علایی در این‌باره گفت: «داوری تعداد بالای آثار رسیده، به ماراتنی فشرده شبیه بود و دقت و وسواس زیادی را می‌طلبید. از حوصله و تامل داوران ممنونم که با دسته‌بندی آثار در موضوعات مختلف و در بحث و بررسی طولانی و دقیق خود، بهترین‌ها را برای نمایشگاه انتخاب کردند. در گزینش نهایی داوران تعداد ۱۲۱ تک عکس و تعداد ۸ مجموعه عکس موفق به دریافت رای و امتیاز کامل برای ورود به نمایشگاه جشنواره شده‌اند. این آثار در حقیقت به صورت هم سطح برنده این جشنواره هستند و حق‌التصویر دریافت خواهند کرد.
توجه به نگاه عکاسانه، ذوق و خلاقیت در برخورد با موضوع، ارتباط بصری و تکنیکی متناسب با موضوع، ویرایش مناسب و آگاهانه و بالاخره عکاسی در چارچوب محورها و قالب تعیین شده در فراخوان جشنواره از جمله پارامترهایی است که در داوری مورد توجه قرار گرفت.»
لازم به ذکر است نمایشگاه آثار منتخب در نیمه‌ی اسفند سال‌جاری در نگارخانه رضوان مشهد برگزار می‌شود.
همچنین کتاب نفیسی از آثار این جشنواره در بهار سال 1393 توسط برگزار کننده منتشر و رونمایی خواهد شد.

ضمن تبریک به عکاسان گیلانی، به عکس‌های آنان نگاهی می‌کنیم:
صادق میرزانژادصادق میرزانژاد


صادق میرزانژادصادق میرزانژاد


سید حسین حدائقیسید حسین حدائقی


سهیل زند آذرسهیل زند آذر

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 150
بازدیدکنندگان ديروز : 1563
بازدیدکنندگان در هفته : 10209
بازدیدکنندگان در ماه : 37323
بازدیدکنندگان در سال : 469419
کل بازدیدکنندگان : 3330826
کاربران آنلاین : 40