درخشش عکاسان ایرانی در هفتادوچهارمین دوره‌ی مسابقات بین‌المللی عکس آساهی ژاپن 2013


سر انجام 11 داور حرفه‌ای از میان 8805 عکس رسیده به این مسابقه‌ی معتبر جهانی، فهرست نهایی 130 نفره‌ی خود را ( 80 عکاس خارجی به‌همراه 50 عکاس ژاپنی ) اعلام کردند.
در بین کشورهای پذیرفته شده، ایران با 22 عکاس بالاترین حضور را در این مسابقه دارد و پس از آن کشور ویتنام با 13 عکاس و هند با 10 عکاس در رده‌های بعدی قرار دارند.
نکته قابل توجه و تحسین برانگیز این دوره از مسابقات، حضور 2 عکاس ایرانی در بین برندگان ویژه‌ی 3 نفره خارجی مسابقات است که موجب شگفتی همگان شده است. محمد (شباب) گلچین و الهه بابایی جزء 3 عکاس برتر این مسابقات هستند.
ضمنا 2 تن از عکاسان خوب و مستعد گیلانی، سهیل زندآذر (رشت)  و ساسان جوادنیا (تالش) نیز دراین مسابقه پذیرفته شده‌اند که برایشان موفقیت و کسب مدال‌های رنگارنگ دیگر را آرزومندیم.
مسابقه‌ی بین‌المللی عکس آساهی شیمبون ژاپن، تنها مسابفه‌ای است که به تمام پذیرفته‌شدگان مدال طلا اهدا می‌کند و عکاسان ایرانی همواره حضور فعالی در آن دارند.
عکس‌های منتخب را می‌توانید در سایت آساهی مشاهد کنید: www.photo-asahi.com

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 45
بازدیدکنندگان ديروز : 1344
بازدیدکنندگان در هفته : 9281
بازدیدکنندگان در ماه : 39864
بازدیدکنندگان در سال : 444838
کل بازدیدکنندگان : 2470315
کاربران آنلاین : 16