دکتر محمد باقری جایزه یک عمر ترویج علم را در اولین دوره جایزه چراغ دریافت کرد

جایزه چراغ، جایزه‌ای خصوصی و غیر انتفاعی در زمینه و حوزه ترویج علم ایران است که از سوی دو تن از مروجان علم سال‌های اخیر ایران تاسیس شده است. این جایزه  که امسال نخستین بار است به اهالی ترویج علم اهدا می‌گردد، در شب یلدا برگزیدگان خود را معرفی کرد. بیانیه هیئت داوران جایزه چراغ به شرح ذیل است:
جایزه چراغ در بخش “یک عمر ترویج علم” به مردی اهدا می‌شود که سال‌های سال عمر خود را به توسعه و ترویج علم سپری کرده است. مردی که هر بار به دانش وسیعش نیاز داشتیم با آغوش باز و لبخند مهربانش مواجه شدیم و مردی که به گوشه و کنار ایران سفر کرد تا علم را به میان مردمان کشورش ببرد.“دکتر محمد باقری”، مورخ علمی است که نه تنها شکوهِ گذشته علم را به یاد می آورد که دل در گرو آینده‌ی این سرزمین دارد. او یک عمر در راه علم تلاش کرده است و ما همگی قدردان راه دشواری هستیم که او پیموده است. امروز اگر ترویج علم ایران افق‌های بزرگ تری را می بینید پای بر شانه غول‌هایی دارد که، محمد باقری بی هیچ شکی یکی از آن‌ها است. باشد که عمرش دراز باد و سال‌های سال چراغ روشن راه علم در این سرزمین باشد.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 399
بازدیدکنندگان ديروز : 1344
بازدیدکنندگان در هفته : 9635
بازدیدکنندگان در ماه : 40218
بازدیدکنندگان در سال : 445192
کل بازدیدکنندگان : 2470669
کاربران آنلاین : 7