دکتر محمد باقری جایزه یک عمر ترویج علم را در اولین دوره جایزه چراغ دریافت کرد

جایزه چراغ، جایزه‌ای خصوصی و غیر انتفاعی در زمینه و حوزه ترویج علم ایران است که از سوی دو تن از مروجان علم سال‌های اخیر ایران تاسیس شده است. این جایزه  که امسال نخستین بار است به اهالی ترویج علم اهدا می‌گردد، در شب یلدا برگزیدگان خود را معرفی کرد. بیانیه هیئت داوران جایزه چراغ به شرح ذیل است:
جایزه چراغ در بخش “یک عمر ترویج علم” به مردی اهدا می‌شود که سال‌های سال عمر خود را به توسعه و ترویج علم سپری کرده است. مردی که هر بار به دانش وسیعش نیاز داشتیم با آغوش باز و لبخند مهربانش مواجه شدیم و مردی که به گوشه و کنار ایران سفر کرد تا علم را به میان مردمان کشورش ببرد.“دکتر محمد باقری”، مورخ علمی است که نه تنها شکوهِ گذشته علم را به یاد می آورد که دل در گرو آینده‌ی این سرزمین دارد. او یک عمر در راه علم تلاش کرده است و ما همگی قدردان راه دشواری هستیم که او پیموده است. امروز اگر ترویج علم ایران افق‌های بزرگ تری را می بینید پای بر شانه غول‌هایی دارد که، محمد باقری بی هیچ شکی یکی از آن‌ها است. باشد که عمرش دراز باد و سال‌های سال چراغ روشن راه علم در این سرزمین باشد.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 111
بازدیدکنندگان ديروز : 1509
بازدیدکنندگان در هفته : 8805
بازدیدکنندگان در ماه : 38692
بازدیدکنندگان در سال : 462302
کل بازدیدکنندگان : 2281223
کاربران آنلاین : 57