سازشناسی(2): آشنایی با اُبوا / مصطفی گلشن ماسوله

سازشناسی(2): آشنایی با اُبوا
مصطفی گلشن ماسوله
گروه موسیقی خانه‌ی فرهنگ گیلان
پنجشنبه 27 مهر 1391 ساعت 17
سازشناسی(2): آشنایی با اُبوا
با اُبوای مصطفی گلشن ماسوله
و همراهی: سُهراب مهرابی (پیانو و سرپرست گروه)، وحید مؤمنی (کلارینت)، محمّد انشایی (ویلن اوّل)، مسیح فریدون‌زاده (ویلن اوّل)، مهسا میرمجلسی (ویلن دوم)، فراز عشقی (ویولا)، کیوان حبیب‌زاده (ویلنسل)، سُهراب قربانی (پیانو)

 
در این دومین برنامه‌ی سازشناسی نیز که به ساز اُبوا اختصاص داشت، شمار قابلِ توجّهی از هنروران و هنردوستانِ گیلانی حضور یافتند و در آغاز، «مصطفی گلشن ماسوله» - کارشناس موسیقی از دانشکده‌ی موسیقی صدا و سیما، و نوازنده‌ی اُبوا و پیانو -  توضیحاتی در باره‌ی این ساز بادی چوبی ارایه داد.

سپس با همراهی پیانوی «سُهراب قربانی» به اجرای تنظیمی برای اُبوا و پیانو از موومان نخُست کُنسرتو اُبوای موتسارت، و با همراهی کلارینت «وحید مؤمنی» و ویلنسل «کیوان حبیب‌زاده» به اجرای تنظیمی برای این سه‌ ساز از سه موومانِ سرناد موتسارت برای اُرکستر سازهای بادی پرداخت. آنگاه گروهی شامل سه نوازنده‌ی ویلن (محمّد انشایی، مسیح فریدون‌زاده و مهسا میرمجلسی) و نوازندگان ویولا (فراز عشقی)، ویلنسل (کیوان حبیب‌زاده)، کلارینت (وحید مؤمنی) و پیانو (سُهراب مهرابی) اُبوای مصطفی گلشن را برای اجرای موومان‌های اوّل و دوم کُنسرتو اُبوای «بِنِدِتّو مارچلّو» (آهنگساز ایتالیایی دوره‌ی باروک) و نیز قطعه‌ای از «اِنیو موریکونه» (آهنگساز ایتالیایی معاصر) همراهی کرد.


پوستر: افسانه‌ یزدانی
عکس‌: اُمید بنکران (آتلیه‌ی بنکران) و عقیل علیزاده

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 182
بازدیدکنندگان ديروز : 1563
بازدیدکنندگان در هفته : 10241
بازدیدکنندگان در ماه : 37355
بازدیدکنندگان در سال : 469451
کل بازدیدکنندگان : 3330858
کاربران آنلاین : 31