« شب ساز ایرانی » در خانه فرهنگ گیلان

گیل نگاه/ مهرداد احمدی: غروب پنجشنبه ۲۶ فروردین اولین برنامه از سری برنامه‌های «شب‌های ساز ایرانی» در خانه فرهنگ گیلان برگزار شد.
در این برنامه که به ساز «تار» اختصاص داشت، پنج نفر از نوازندگان جوان استان و دانشجویان دانشکده موسیقی دانشگاه گیلان قطعاتی را برای حضار نواختند.

در ابتدای برنامه نیما برزگر به اجرایی قطعاتی از استاد بیگجه‌خوانی و استاد لطفی در آواز بیات ترک و اصفهان پرداخت. سپس پرنیان آقایی‌نژاد با همراهی تمبک رامتین رُبن‌شه قطعاتی از استاد محمدرضا لطفی در آواز دشتی اجرا کردند و در ادامه سجاد حق‌گو با بداهه‌نوازی در دستگاه اصفهان و آواز دشتی به همراهی تمبک پرداخت.

چهارمین اجرای برنامه دیشب به بداهه‌نوازی و همچنین اجرای اثری از استاد حسین علیزاده توسط سهیل جهانگیری اختصاص داشت و پایان بخش برنامه نیز بداهه‌نوازی علی سرلک در دستگاه اصفهان و آواز همایون بود.

لازم به ذکر است که اولین برنامه‌ شب‌های ساز ایرانی صرفا با دعوت از برخی نوازندگان جوان برگزار شد و برنامه های بعدی با حضور اساتید موسیقی و نوازندگان مطرح استان ادامه می یابد.


ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 421
بازدیدکنندگان ديروز : 1208
بازدیدکنندگان در هفته : 10330
بازدیدکنندگان در ماه : 38988
بازدیدکنندگان در سال : 429377
کل بازدیدکنندگان : 2964264
کاربران آنلاین : 208