محمود اسلام‌پرست، نویسنده و محقق گیلانی درگذشتمحمود اسلام‌پرست با نام مطبوعاتی محمود اصلان، نویسنده و منتقد گیلانی، در عصر روز سه‌شنبه 8 دی‌ماه در آستانه‌ی 60 سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت و صبح چهارشنبه 9 دی‌ماه در وادی تازه‌آباد رشت به خاک ابدی سپرده شد.
از ویژگی‌های کار اسلام‌پرست، پرداختن به داستان‌های گیلکی بوده است که اغلب آنها در مجله‌ی گیلکی زبان گیله‌وا چاپ شده است.
کار مطبوعاتی را از سال 1358 با نگارش داستان، نقدهای کوتاه ادبی و تهیه گزارش از روزنامه دامون شروع کرد و با برخی ازجراید گیلان همکاری داشت. وی اگرچه در تولید و خلق اثر کم‌کار بود اما با احساس درونی و صمیمیت مثال‌زدنی می‌نوشت.
این اواخر قرار بود مجموعه‌ای از داستان‌های گیلکی خود را از طریق نشر گیلکان به چاپ بسپرد که اجل مهلت نداد. وی ضمناً عضو گروه کارگاه نقد و بررسی داستان گیلکی خانه فرهنگ گیلان بوده است.
خانه فرهنگ گیلان ضایعه‌ی درگذشت روان‌شاد محمود اسلام‌پرست را به جامعه‌ی ادبی گیلان تسلیت می‌گوید.

دیدگاه های کاربران

حسین پورامیدی بویه
۰:۳۴ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۲ دي
خدا رحمت کند روحش شاد . گیلان در دامان خود هنرمندان ،نویسندگان ،مورخان و افرادآگاه ومتعهد زیادی را تحویل جامعۀ داده است.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 369
بازدیدکنندگان ديروز : 724
بازدیدکنندگان در هفته : 7987
بازدیدکنندگان در ماه : 34155
بازدیدکنندگان در سال : 458953
کل بازدیدکنندگان : 2313758
کاربران آنلاین : 30