محمود اسلام‌پرست، نویسنده و محقق گیلانی درگذشتمحمود اسلام‌پرست با نام مطبوعاتی محمود اصلان، نویسنده و منتقد گیلانی، در عصر روز سه‌شنبه 8 دی‌ماه در آستانه‌ی 60 سالگی بر اثر ایست قلبی درگذشت و صبح چهارشنبه 9 دی‌ماه در وادی تازه‌آباد رشت به خاک ابدی سپرده شد.
از ویژگی‌های کار اسلام‌پرست، پرداختن به داستان‌های گیلکی بوده است که اغلب آنها در مجله‌ی گیلکی زبان گیله‌وا چاپ شده است.
کار مطبوعاتی را از سال 1358 با نگارش داستان، نقدهای کوتاه ادبی و تهیه گزارش از روزنامه دامون شروع کرد و با برخی ازجراید گیلان همکاری داشت. وی اگرچه در تولید و خلق اثر کم‌کار بود اما با احساس درونی و صمیمیت مثال‌زدنی می‌نوشت.
این اواخر قرار بود مجموعه‌ای از داستان‌های گیلکی خود را از طریق نشر گیلکان به چاپ بسپرد که اجل مهلت نداد. وی ضمناً عضو گروه کارگاه نقد و بررسی داستان گیلکی خانه فرهنگ گیلان بوده است.
خانه فرهنگ گیلان ضایعه‌ی درگذشت روان‌شاد محمود اسلام‌پرست را به جامعه‌ی ادبی گیلان تسلیت می‌گوید.

دیدگاه های کاربران

حسین پورامیدی بویه
۰:۳۴ - ۱۳۹۴ سه شنبه ۲۲ دي
خدا رحمت کند روحش شاد . گیلان در دامان خود هنرمندان ،نویسندگان ،مورخان و افرادآگاه ومتعهد زیادی را تحویل جامعۀ داده است.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 325
بازدیدکنندگان ديروز : 1060
بازدیدکنندگان در هفته : 6918
بازدیدکنندگان در ماه : 32862
بازدیدکنندگان در سال : 442652
کل بازدیدکنندگان : 2634397
کاربران آنلاین : 13