مدالیون صادق هدایت ارمغان وحید باقری برای کانون داستان عصرچهارشنبه ما و خانه فرهنگ گیلان    در دوازدهمین دوره جایزه ادبی صادق هدایت 1776 داستان از داستان‌نویسان ایرانی سراسر جهان، شرکت کردند که از این تعداد، در مرحله اولیه داوری 29 داستان به مرحله نیمه‌نهایی راه یافت. (از جمله آقایان وحید باقری و عرفان یوسفی، دو نفر از نویسندگان کانون داستان عصرچهارشنبه‌ی ما). در مرحله بعدی نیز 8 داستان به مرحله پایانی رسیدند که داستان سگ‌های شینگ از وحید باقری مدالیون هدایت را دریافت کرد.
   داوران این دوره از جایزه ادبی هدایت بر عهده دکتر پروین سلاجقه، عنایت سمیعی و دکتر حسین پاینده بود.
   جایزه اول این دوره به داستان تلنگر از مهدی کاشانی رسید و داستان‌های خانه‌ها از حسین یونسی، شیگر از آرش دبستانی و لیوان یکبارمصرفِ نیمه‌پر از بهاره ارشد ریاحی نیز لوح تقدیر دریافت کردند و به داستان‌های سگ‌های شینگ از وحید باقری، سگ از خلیل نیک‌پور و S.D از امیر یغمایی مدالیون هدایت اهدا شد.
   پیش از این نیز اعضای این کانون موفقیت‌های چشمگیری در عرصه¬ جوایز ادبی داشتند. از جمله خانم‌ها و آقایان: شهاب احمدپور، مژگان احمدی‌پور، احمدرضا توسلی، مریم جوادی، نادیا خوش‌لقا، مژده ساجدین، رها فتاحی، لاله فقیهی، نینا گلستانی و... .
   کانون داستان عصرچهارشنبه ما، با ذکر این مورد که جوایز وسیله‌اند نه هدف؛ موفقیت جناب آقای وحید باقری و سایر نمایندگان گیلان را از جانب خانه فرهنگ گیلان تبریک گفته و با احترام به نسل پیشین ادبیات داستانی این خطه‌ی هنرخیز، به نسل اکنونِ داستان خوش‌آمد می‌گوید.

 

دیدگاه های کاربران

پرویز فکرآزاد
۱:۱۰ - ۱۳۹۲ يکشنبه ۴ اسفند
تبریک به وحید باقری و عرفان یوسفی. بسیار خوشحال شدم. تبریک و تشکر از کیهان خانجانی عزیز و کانون داستان عصر چهارشنبه ما خانه فرهنگ گیلان.
سید حسین حدائقی
۱۸:۳۰ - ۱۳۹۲ سه شنبه ۲۹ بهمن
بسیار تبریک و به امید کسب موفقیت های پی در پی در عرصه ادبیات ایران و جهان توسط دوستان فرهیخته گیلانی . گروه عکس خانه فرهنگ گیلان

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 418
بازدیدکنندگان ديروز : 724
بازدیدکنندگان در هفته : 8036
بازدیدکنندگان در ماه : 34204
بازدیدکنندگان در سال : 459002
کل بازدیدکنندگان : 2313807
کاربران آنلاین : 54