موفقیت هنرمندان خانه فرهنگ گیلان در اولین جشنواره زبان مادری "گیلان زاکان"

اولین جشنواره زبان مادری "گیلان زاکان" در روز دوم اسفند برابر با 21 فوریه "روز جهانی زبان مادری" در رشت برگزار شد. در این جشنواره که بیش از 80 اثر در زمینه های مختلف از جمله فیلم کوتاه، مقاله نویسی و شعر و داستان، مورد داوری صاحب نظران و علاقمندان قرار گرفت، چهار هنرمند عضوخانه فرهنگ گیلان موفق به کسب جایزه و تقدیر نامه از این جشنواره شدند.
فیلم کوتاه "درنگ سبز" ساخته  "حامد اریب" و  فیلم "گاره سری" ساخته "پرویز فکرآزاد" هر دو به زبان گیلکی به عنوان فیلم‌های برگزیده جشنواره انتخاب شدند. مقاله پژوهشی "گیلکی بر لبه تیغ، زبان معیار"  نوشته‌ "عباس گلستانی" و مقاله پژوهشی "طبیعت گرایی در شعر شاعران گیلکی سرا"  نوشته  "الهام کیانپور" نیز به عنوان مقاله‌های برگزیده انتخاب شدند.
خانه فرهنگ گیلان ضمن تبریک، آرزوی توفیق بیشتر برای این هنرمندان را دارد.

حامد اریبحامد اریب
  
پرویز فکرآزادپرویز فکرآزاد
 
الهام کیانپورالهام کیانپور

                                
عباس گلستانیعباس گلستانی


 

دیدگاه های کاربران

منوچهر
۱۱:۱۷ - ۱۳۹۳ دوشنبه ۴ اسفند
چقدر خوب و چقدر عالي كه دوستان هنرمند خانه فرهنگ موفق به ارائه آثار هنري برگزيده شدندو من اين انتخاب را بسيار ارج مي نهم و خوشحال هستم..

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 74
بازدیدکنندگان ديروز : 1421
بازدیدکنندگان در هفته : 8838
بازدیدکنندگان در ماه : 32295
بازدیدکنندگان در سال : 452279
کل بازدیدکنندگان : 2341631
کاربران آنلاین : 45