موفقیت هنرمندان خانه فرهنگ گیلان در همایش بین المللی « زبان‌ها و گویش‌های کرانه‌ی جنوبی دریای خزر»

نخستین همایش بین المللی « زبان‌ها و گویش‌های کرانه‌ی جنوبی دریای خزر»، 15و 14 اردیبهشت 1395 در دانشگاه گیلان- تالار حکمت  برگزار شد. در برگزاری این همایش علمی، دانشگاه گیلان، دانشگاه آزاد اسلامی واحد رشت، اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان گیلان، فرهنگستان زبان و ادب فارسی، انجمن زبانشناسی ایران، سازمان میراث فرهنگی و گردشگری، حوزة هنری گیلان پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی مشارکت داشتند. در این همایش دو روزه 150 مقاله‌ی پژوهشی در حوزه‌ی یاد شده  از ایران و سایر کشورها  پذیرش گرفت.
مقالات پژوهشی دو پژوهشگر  و هنرمند عضو خانه‌ی فرهنگ گیلان،  با عنوان « گیلکی بر لبه‌ی تیغ زبان معیار» و «مهندسی زبان در نقش ارتباطی زبان گیلکی » نوشته‌ی‌ « عباس گلستانی» و  « نگرشی بر رویکردهای اجتماعی در شعر شاعران گیلکی سرا »  نوشته‌ی  « معصومه (الهام) کیانپور» نیز پذیرفته و چاپ شد.
خانه فرهنگ گیلان ضمن تبریک، آرزوی توفیق بیشتر برای این هنرمندان را دارد.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 1393
بازدیدکنندگان ديروز : 1591
بازدیدکنندگان در هفته : 10094
بازدیدکنندگان در ماه : 39809
بازدیدکنندگان در سال : 463276
کل بازدیدکنندگان : 2280996
کاربران آنلاین : 251