نفر دوم جایزه ادبی طنز ایران، محمود رضایی، عضو «کانون داستان چهارشنبه رشت» در خانه فرهنگ گیلان

مراسم اختتامیه جشنواره کشوری داستان کوتاه طنز «چهارگاه» به همراه شب طنز در اصفهان برگزار شد و به معرفی نفرات برگزیده پرداخت. در این مراسم ضمن معرفی برگزیدگان این جشنواره جوایز نفرات برتر جشنواره داستان کوتاه طنز چهارگاه به ترتیب زیر اهدا شد:
در بخش آزاد: نفر اول مرتضی فرجی با اثر "یک چشمی" نفر دوم محمود رضایی با اثر "ذکر خیر حسین ناطق" و نفر سوم محمد عبداللهی با اثر"اذن میدان".
در بخش موضوعی (اصفهان شهری که بود): نفر اول سعید فتوت با اثری به نام "معجونی علی قلی آقا" نفر دوم ملوک عابدی با اثر "سه شنبه های بدون خودرو" نفر سوم ایمان چگونیان با اثر "سهراب".
مراسم اختتامیه این جشنواره که با حضور جمعی از نویسندگان و طنزپردازان اصفهانی در ساعت 18 بعدازظهر روز جمعه 8 اردیبهشت 96 در عمارت سعدی برگزار شد.
محمود سلطانی نماینده هیأت انتخاب این جشنواره با اشاره به استقبال طنزپردازان و نویسندگان ایران از جشنواره داستان کوتاه طنز چهارگاه گفت: اینکه این جشنواره بخشی را به داستان نویسی طنز اختصاص داد واقعا جای خشنودی دارد زیرا جای طنز در این جشنواره ادبی خالی بود. وی ادامه داد: جای امیدواری است که در جشنواره های بعدی دوستان طنزپرداز به داستان نویسی بپردازند و داستان پردازان نیز رگه های طنز را وارد آثارشان کنند.
در این برنامه دو نمایشنامه "مطب دکتر" و "سبک شیوه زندگی" به کارگردانی احسان خادمی و با اجرای محمدجواد نجاتی و زهرا شبانی خوانده شد.
از دیگر بخش های این برنامه می توان به اجرای موسیقی زنده و همچنین خاطره گویی محمد شیرچیان از استاد رضا ارحام صدر اشاره کرد.
حسن ختام این برنامه نیز اجرای استندآپ کمدی توسط سید محسن هاشمی با موضوع سفر هوایی بود.
محمود رضایی در باب داستانِ «ذکرخیرِ حسین ناطق» گفت: این داستانم ماجرای زندگی مردمانی‌ست که در حاشیه‌ی شهر رشت (محله‌ی پشت فرودگاه) زندگی می‌کنند و هر روز با حوادثی دست به گریبانند. یکی از این اتفاق‌ها چنین است: یک روز مأموران به محله وارد می‌شوند و ناگاه سیر آرام زندگی اهالی تند می‌شود. چو می‌افتد که مأمورها برای جمع‌آوری دیش‌های ماهواره آمده‌اند. هول و ولا همسایه ها را در بر می‌گیرد و همه  به بام های خانه شان هجوم می‌برند و در این جریان، طنز موقعیت روی می‌دهد.
محمود رضایی،  متولد 1370، رشت، کارشناسی روانشناسی، داستان‌نویسی را از طریق «کانون داستان چهارشنبه رشت» آغاز کرد. نخستین داستانش «تو هم پیش ما دفن می‌شوی» سال 91 در روزنامه «گلچین امروز» چاپ شد. مجموعه داستانش با عنوان «ذکرخیر حاشیه» آماده چاپ ا‌ست.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 1125
بازدیدکنندگان ديروز : 890
بازدیدکنندگان در هفته : 8054
بازدیدکنندگان در ماه : 34581
بازدیدکنندگان در سال : 443672
کل بازدیدکنندگان : 2632238
کاربران آنلاین : 20