نقد و بررسی مجموعه شعر «تو به وطنم می‌مانی» در خانه فرهنگ گیلان برگزار شد

در خانه فرهنگ گیلان برگزار شد

نقد و بررسی مجموعه شعر «تو به وطنم می‌مانی»

روابط‌عمومی خانه فرهنگ گیلان: نشست نقد و بررسی مجموعه شعر «تو به وطنم می‌مانی»، سروده حسین طوافی، عصر پنج‌شنبه ۶ دی‌ماه در خانه فرهنگ گیلان برگزار شد.

در این نشست که با حضور جمعی از شاعران رشت، لاهیجان، فومن، صومعه‌سرا و... و علاقه‌مندان به شعر برگزار شد، دکتر رضا چراغی و سیّدفرزام حسینی به‌عنوان منتقد حضور داشتند.

در ابتدای این نشست حسین طوافی دو شعر از مجموعه شعر «تو به وطنم می‌مانی» را برای حاضران خواند و سپس دکتر رضا چراغی، استاد زبان و ادبیات فارسی دانشگاه گیلان، به‌عنوان منتقد مهمان، به بررسی آثار طوافی پرداخت. وی سومین مجموعه شعر طوافی را ماحصل تداخلِ دو شیوه اصلی او در دو مجموعه شعر پیشینش دانست و گفت: «طوافی به‌لحاظ زبانی در وضعیتی قرار گرفته که سادگی نخستین مجموعه شعرش را با پیچیدگی‌های زبانی دومین مجموعه ترکیب کرده و حالا به فرم بهتری در زبان رسیده است.»

در ادامه سیّدفرزام حسینی، روز‌نامه‌نگار ادبی و شاعر، به‌عنوان دومین منتقد پشتِ تریبون رفت و با آسیب‌شناسی شعر معاصر فارسی، ویژگی‌های اشعار حسین طوافی را بررسی کرد. حسینی نوستالژی را پررنگ‌ترین عنصر اشعار طوافی دانست و ابعاد گوناگون نوستالژی را در مجموعه شعر «نو به وطنم می‌مانی» تحلیل کرد.

در پایان حسین طوافی سه شعر دیگر از مجموعه حاضر را برای حاضرین در جلسه خواند و هدایایی به‌رسم یادگار از طرف انتشارات سمام و توسط مجید دانش‌آراسته که به‌عنوان مهمان در جلسه حضور داشت، به منتقدین و شاعر اهدا شد.

مجموعه شعر «تو وطنم می‌مانی» توسط انتشارات سمام به‌چاپ رسیده است. از طوافی پیش از این نیز دو مجموعه شعر به نام‌ها «قصیده‌های سپید» و «پنج قصیده به دختر لوقا» توسط انتشارات فرهنگ ایلیا منتشر شده بود.
ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 396
بازدیدکنندگان ديروز : 1600
بازدیدکنندگان در هفته : 9135
بازدیدکنندگان در ماه : 39925
بازدیدکنندگان در سال : 446997
کل بازدیدکنندگان : 2516575
کاربران آنلاین : 14