پابه‌پای ناصرخسرو در خانه فرهنگ گیلان


نشست «پابه‌پای ناصرخسرو بر جاده ابریشم» عصر پنج‌شنبه ۱۷ بهمن ۹۸ با استقبال بسیار خوب علاقه‌مندان ادبیات در خانه فرهنگ گیلان برگزار شد.
سخنران این نشست دکتر محمدرضا توکلی صابری، مولف کتاب‌‌های «سفر دیدار» (سفر به کوهستان‌های بدخشان و دیدار از مزار ناصرخسرو قبادیانی/ برنده جایزه ادبی جلال آل احمد در سال‌ ٩۶) و «سفر برگذشتنی (پابه‌پای ناصرخسرو بر جاده ابریشم در هزارمین زادروز او/ برنده جایزه ادبی جلال آل احمد در سال‌ ۹۳) بود که با شرح سفرهای خود در مسیر سفرنامه و نیز آرامگاه ناصرخسرو و ارایه عکس‌ها و نقشه‌های این مسافرت‌ها، توضیحاتی بسیار شنیدنی درباره این مسیرها و نیز زندگی و سفرنامه ناصرخسرو ارایه کرد.
دکتر توکلی صابری که فارغ‌التحصیل دکترای داروسازی از دانشگاه تهران و Phd شیمی پزشکی از دانشگاه دومونفورت انگلستان است، چند سالی در دانشگاه‌های ایران، انگلیس و آمریکا به تدریس و پژوهش مشغول بوده و اکنون از یک انتشارات علمی در آمریکا به‌عنوان نویسنده علمی بازنشسته شده است.
وی حدود ۴۰ کتاب در زمینه‌های پزشکی، داروسازی، علم، ادبیات و فلسفه تالیف و ترجمه کرده و علاوه بر دو جایزه ادبی جلال آل احمد، در سال ۹۷ برنده جایزه ترویج علم از انجمن ترویج علم کشور شده است.

فایل پاورپوینت  این سخنرانیارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 75
بازدیدکنندگان ديروز : 1318
بازدیدکنندگان در هفته : 8278
بازدیدکنندگان در ماه : 30066
بازدیدکنندگان در سال : 441762
کل بازدیدکنندگان : 2859089
کاربران آنلاین : 4