کارگاهِ فیلمنامه | مدرس: سیامک واعظی

 «کارگاهِ فیلمنامه»
کارگاهِ نوشتنِ فیلمنامه، شاید بسیاری از اشخاص ِ درگیر با این فن را بر آن داشته است تا دانش خود را در قالب این‌گونه کلاس‌ها و کارگاه‌ها به علاقه‌مندان نوشتن در حوزه‌ی سینما، انتقال دهند. اما شاید با ارائه نکاتی فراوان در چارچوب‌های از پیش تعیین شده، موجباتِ عدم خلاقیت را فراهم آورند.
در این کارگاه با عنوان «سینمای اقتباسی از دریچه‌ی نوشتن»؛ در نظر داریم که با محور قرار دادن ادبیات داستانی‌، دریچه‌ای نه در واقع نوین اما شگرف را به روی شیفته‌گان فیلمنامه‌نویسی بگشاییم، نیز با دستمایه قرار دادنِ داستان، به جایگاهی استوار و مستحکم در ادبیات سینمایی برسیم. این کارگاه در دو دوره‌ی مقدماتی و پیشرفته طراحی شده که در دوره‌ی نخست، ده جلسه و در دوره‌ی پسین، پانزده جلسه برگزار خواهیم کرد. در این دوره‌ها؛ سعی بر آن‌است که هنرجویان به اقتباسی آزاد، خلاق و البته مقارن با تمامی روش‌های بیان سینمایی‌، به نگارشی درست‌، دست یابند تا شاید گامی نو و پویا در هنر نوشتن فیلمنامه برداشته شود و همه‌گی به این جمله‌ی مهم، باور پیدا کنند که:
«در آغازِ راه، داستان بود.»
 برای دریافت اطلاعات بیشتر درباره کارگاه با ما در تماس باشید:
Telegram: @a_yazdaani
Instagram: instagram.com/khane.farhang.guilan

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 532
بازدیدکنندگان ديروز : 1208
بازدیدکنندگان در هفته : 10441
بازدیدکنندگان در ماه : 39099
بازدیدکنندگان در سال : 429488
کل بازدیدکنندگان : 2964375
کاربران آنلاین : 164