گروه داستان خانه فرهنگ گیلان برگزار کرد: نشست رابطه سینما و ادبیات

گروه داستان خانه فرهنگ گیلان برگزار کرد
نشست رابطه سینما و ادبیات

در نشستی که  ۲۵ تیرماه ۱۳۹۸، باحضور تعدادی از نویسندگان و هنرمندان گیلانی برگزار شد، «بهزاد عشقی»، منتقد سینمای ایران، به بررسی رابطه میان دو مقوله جدایی‌ناپذیر سینما و ادبیات پرداخت.
بهزاد عشقی ضمن تعریف کلیِ روایت در ادبیات و سینما، به تفاوت‌ها و اشتراکات این دو هنر و تاثیرگذاری آن‌ها بر یکدیگر اشاره کرد و گفت: «هنرمند کسی‌ست که تفکرش بر پایه زمینه ادبیات باشد. در ادبیات است که ما با چراها و چگونگی‌ها یا در واقع با پرسشگری مواجه‌ایم.»
عشقی در ادامه اشاره کرد: «هنرمند جهانی را می‌آفریند که جهان خود اوست. پرسشگر و دغدغه‌مند است.  فیلم‌هایی که در جهان ماندگار می‌شوند تنها منوط به تکنیک و فرم آن‌ها نیست. چرا که این‌ها در گذر زمان کهنه می‌شوند. ماندگاری چنین آثاری و هر اثر هنری دیگر به دغدغه‌های بشری آن‌هاست.»
در بخش پایانی سخنرانی، او به داستان‌نویسان توصیه کرد که تا حد امکان فیلمنامه‌ها و آثار نمایشی خوب را مطالعه کنند؛ چون فیلمنامه‌ها در روند شکل‌گیری ساختار داستان، می‌توانند کمک شایانی داشته باشند.


گزارش تصویری
خانه فرهنگ گیلانخانه فرهنگ گیلان


خانه فرهنگ گیلانخانه فرهنگ گیلان


خانه فرهنگ گیلانخانه فرهنگ گیلان

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 429
بازدیدکنندگان ديروز : 724
بازدیدکنندگان در هفته : 8047
بازدیدکنندگان در ماه : 34215
بازدیدکنندگان در سال : 459013
کل بازدیدکنندگان : 2313818
کاربران آنلاین : 37