گروه داستان خانه فرهنگ گیلان برگزار کرد: نشست رابطه سینما و ادبیات

گروه داستان خانه فرهنگ گیلان برگزار کرد
نشست رابطه سینما و ادبیات

در نشستی که  ۲۵ تیرماه ۱۳۹۸، باحضور تعدادی از نویسندگان و هنرمندان گیلانی برگزار شد، «بهزاد عشقی»، منتقد سینمای ایران، به بررسی رابطه میان دو مقوله جدایی‌ناپذیر سینما و ادبیات پرداخت.
بهزاد عشقی ضمن تعریف کلیِ روایت در ادبیات و سینما، به تفاوت‌ها و اشتراکات این دو هنر و تاثیرگذاری آن‌ها بر یکدیگر اشاره کرد و گفت: «هنرمند کسی‌ست که تفکرش بر پایه زمینه ادبیات باشد. در ادبیات است که ما با چراها و چگونگی‌ها یا در واقع با پرسشگری مواجه‌ایم.»
عشقی در ادامه اشاره کرد: «هنرمند جهانی را می‌آفریند که جهان خود اوست. پرسشگر و دغدغه‌مند است.  فیلم‌هایی که در جهان ماندگار می‌شوند تنها منوط به تکنیک و فرم آن‌ها نیست. چرا که این‌ها در گذر زمان کهنه می‌شوند. ماندگاری چنین آثاری و هر اثر هنری دیگر به دغدغه‌های بشری آن‌هاست.»
در بخش پایانی سخنرانی، او به داستان‌نویسان توصیه کرد که تا حد امکان فیلمنامه‌ها و آثار نمایشی خوب را مطالعه کنند؛ چون فیلمنامه‌ها در روند شکل‌گیری ساختار داستان، می‌توانند کمک شایانی داشته باشند.


گزارش تصویری
خانه فرهنگ گیلانخانه فرهنگ گیلان


خانه فرهنگ گیلانخانه فرهنگ گیلان


خانه فرهنگ گیلانخانه فرهنگ گیلان

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 154
بازدیدکنندگان ديروز : 1563
بازدیدکنندگان در هفته : 10213
بازدیدکنندگان در ماه : 37327
بازدیدکنندگان در سال : 469423
کل بازدیدکنندگان : 3330830
کاربران آنلاین : 40