گزارشی از ديدار نوروزی در خانه‌ی فرهنگ گيلان


عصر ششم فروردين ماه 1393، به رسم هر سال، خانه‌ي فرهنگ گيلان ميزبان اعضا، علاقمندان و مهمانان نوروزي بود. اين برنامه از ساعت 5 عصر با خوش‌آمدگويي پرويز فکرآزاد عضو هيات مديره‌آغاز شد.
در بخش اول برنامه از شاعران حاضر، محمد فارسي، عباس گلستاني و سيامک يحيي زاده، رحيم رسولي، الهام کيان‌پور، کوروش رنجبر، دکتر مريم اسحاقي، شهرام دفاعي، محسن آرياپاد، مهدي رضازاده، پيمان نوري، ابراهيم شکري، عليرضا عباسي و ستار جانعلي‌پور به شعرخواني پرداختند. در ادامه‌ پرويز فکرآزاد ضمن قدرداني از تلاش‌هاي حاميان خانه‌ي فرهنگ گيلان، گزارشي درباره‌ي ساخت فرهنگسرا در زمين اهدايي شرکت مهندسين گيل ارايه داد. سپس از زنده‌ياد محمد علي (بهزاد) محمد علي‌زاده رستگار يکي از حاميان خانه‌ي فرهنگ گيلان، تقدير شد. به اين منظور از طرف اين خانه لوح سرديسي از آن زنده‌ياد به طراحي محسن نعمت‌خواه، توسط جلال رنجبر يکي ديگر از حاميان خانه‌ي فرهنگ به خانواده‌ي ايشان اهدا شد.
در بخش ديگر اين برنامه به مناسبت روز جهاني تئاتر (هفتم فروردين) از سهراب سليمي از اساتيد تئاتر ايران دعوت شد که به روي صحنه آمده و سخناني ايراد کنند. سپس مهرداد هنرمند رييس گروه تئاتر خانه‌ي فرهنگ با خواندن متني ياد و خاطره‌ي زنده‌ياد امير بدرطالعي هنرمند فقيد تئاتر و موسس گروه تئاتر خانه‌ي فرهنگ گيلان را گرامي داشت. در ادامه بخش‌هايي از بيانيه‌ي روز جهاني تئاتر توسط وي قرائت شد.
اين برنامه با اجراي نمايش نوروزي، کاري از گروه تئاتر افرا به نويسندگي و کارگرداني مهرداد هنرمند و با اجراي محمد حسن فتوتي، عارف گمزاد و دانيال درخشان‌فر به پايان رسيد.

عکس‌ها از پویان صادقی
 


 

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 1079
بازدیدکنندگان ديروز : 1127
بازدیدکنندگان در هفته : 9647
بازدیدکنندگان در ماه : 33974
بازدیدکنندگان در سال : 452513
کل بازدیدکنندگان : 2343763
کاربران آنلاین : 26