گزارشی از سمینار "ماسوله؛ شهر پیاده"

    در روز پنج‌شنبه 29 آبان، ساعت 17، سمینار "ماسوله؛ شهر پیاده" با سخنرانی مهندس "آرش خدابخش" در سالن اجتماعات نظام مهندسی استان گیلان، و با همت گروه معماری خانه‌ی فرهنگ گیلان، گروه تخصصی معماری نظام مهندسی و پایگاه میراث فرهنگی ماسوله  برگزار شد. مهندس خدابخش، فارغ‌التحصیل معماری دانشکده‌ی هنرهای زیبای دانشگاه تهران، بیش از سه دهه از عمرشان را در مورد ماسوله‌شناسی سپری کرده و چندین سال هم به عنوان مسئول فنی پایگاه میراث فرهنگی ماسوله مشغول به خدمت بودند. در این نشست که مهندسان و دانشجویان رشته معماری حضور داشتند، مهندس خدابخش با محوریت "مفهوم عنوان ماسوله؛ شهر پیاده"، روند شکل گیری راه‌های ماسوله، راه‌های ماسوله در دوران معاصر، راه‌های امروز ماسوله و سرانجام گردشگری و ماسوله؛ شهر پیاده "سخنرانی نمودند.
      بعد سخنرانی مهندس خدابخش، دکتر محمد مهدی رئیس سمیعی، از اساتید برجسته معماری گیلان و به نمایندگی از گروه معماری خانه فرهنگ گیلان، چند دقیقه ای را برای حضار صحبت کردند. دکتر رئیس سمیعی با بیان اینکه، در همه جای دنیا گردشگری تفریحی از گردشگری فرهنگی – تاریخی جدا شده است ، باید در ایران نیز، گردشگری تفریحی را از گردشگری فرهنگی تفکیک کرد  تا ماسوله از آسیب‌رسی دور باشد.
در پایان این سمینار طوماری که خطاب به ریاست محترم جمهوری، دکتر حسن روحانی، برای ثبت جهانی ماسوله در یونسکو تهیه شده بود، توسط حضار امضا گردید.
 

دیدگاه های کاربران

Doctor Niknam, Oroopa
۱۸:۱۰ - ۱۳۹۳ چهارشنبه ۱۲ آذر
ba salam, Ecologie dar sharayet feeli bayad be soorat urgent dar tosee, development , mored nazar baashad. Iran va Gilan dar sharayet eztarar gharar darad. Ecologie dar "nazar" va dar "amal" bayad tadris shavad. good luck

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 83
بازدیدکنندگان ديروز : 1509
بازدیدکنندگان در هفته : 8777
بازدیدکنندگان در ماه : 38664
بازدیدکنندگان در سال : 462274
کل بازدیدکنندگان : 2281195
کاربران آنلاین : 29