گزارشی از مراسم بزرگداشت ابوالقاسم جلیل‌پور

روز دوشنبه 93/5/27 روز ويژه‌اي براي گروه شعر گيلکي خانه فرهنگ گيلان بود. روز بزرگداشت مردي از اهالي فرهنگ و ادب، به نام  ابوالقاسم جليل پور. پژوهشگر حافظ، کوچصفهان شناس، تصحيح کننده مقالات و متون کلاسيک ايران، شاعر زبان گيلکي، داستان نويس ومنتقد که دوستان اديب وهمکاران سابق و فعلي او را با کولباري از خاطرات به اين جلسه کشانده بود. بهرام عليزاده دانش آموخته ادبيات و محقق اولين سخنران اين جلسه بود کهبه بررسي آثار او در حوزه‌هاي مختلف پرداخت. هوشنگ عباسي پژوهشگر و مردم شناس گيلاني پس از اشاره به گذشته ادبي خود با او، به جنبه هاي ادبي وبومي کتاب‌هاي او نيز پرداخت. آباذري، شهردار کوچصفهان، با اهدا لوحي زحمات هنري او را پاس داشت و ساخت يک مجسمه از جليل پور را به جمعيت حاضر وعده داد. پوراحمد جکتاجي، روزنامه نگار و پژوهشگر گيلاني نيز به معرفي مقالات و اشعار چاپ شده جليل پور در " گيله وا " پرداخت واز همکاري خوب گذشته با او به خوبي ياد کرد. آخرين سخنران جلسه يکي از دانش‌آموزان سابق جليل پور به نام سحر مدبرنيا بود که با نقل خاطره اي به گذشته پر بار او اشاره کرد.
شاعران گيلک زبان مثل محمد فارسي، غلامحسن عظيمي، فرخ آلياني و بهمن حسين‌زاده نيز در اين مراسم با شعرخواني خود به شيرني جلسه افزودند. در پايان نيمه دوم جلسه، جليل پور ضمن تشکر از برگزارکنندگان مراسم و حاضرين در جلسه، خود را شايسته چنين مراسمي ندانسته و ديگران را با بزرگواري بر خودمقدم شمردند. درانتها نوبت به اهداء لوح و هدايا رسيد که آقاي پرويز فکرآزاده رئيس هيئت مديره خانه، هديه خود را تقديم جليل‌پور کردند و سپس از طرف گروه شعر گيلکي آقاي يحيي زاده و آقاي جکتاجي به ترتيب لوح و هداياي گروه را به آقاي جليل پور، به منظور سپاس از تلاش‌هاي ايشان تقديم کردند.
اين جلسه به همت گروه اجرائي شعر گيلکي که شامل الهام کيانپور، ليلا پورکريمي، فرزين کارگر ، سيامک يحيي‌زاده و عباس گلستاني هست، برگزار شد که مديريت آن نيز به عهده عباس گلستاني بود.
 


ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 68
بازدیدکنندگان ديروز : 1509
بازدیدکنندگان در هفته : 8762
بازدیدکنندگان در ماه : 38649
بازدیدکنندگان در سال : 462259
کل بازدیدکنندگان : 2281180
کاربران آنلاین : 14