گزارش اولین کارگاه تخصصي فيلمسازي مستند در خانه‌ي فرهنگ گيلان

گروه سينماي خانه‌ي فرهنگ گيلان اولين دوره‌ي تخصصي فيلمسازي مستند را در خانه فرهنگ گيلان برگزار کرد.
اين کارگاه يک هفته‌يي که با فراخوان عمومي از ميان هنرمندان و فيلمسازان استان، شش فيلمساز را براي برپايي کلاس‌هاي آموزشي و تخصصي و همچنين پروسه‌ي توليد مستند برگزيده بود، در تيرماه سال جاري کار خود را آغاز کرد و در يک برنامه‌ي فشرده حرفه‌يي با استفاده از اساتيد حوزه‌هاي مرتبط مثل روايت و داستان، گرافيک و موسيقي يک مجموه‌ي آموزشي ارزشمند را براي اولين بار در استان در قالب يک هفته‌يي فيلمسازي مستند فراهم آورد.
برنامه‌ي درسي اين کارگاه 10 عنوان درس تخصصي و هشت استاد با تجربه، فرصتي مناسب براي هنرجويان کارگاه فراهم آورد تا هم با زمينه‌هاي تئوريک و هم تجربه‌هاي گرانقدر اساتيد حرفه‌يي اين زمينه از فيلمسازي آشنا شوند و در يک روند کارگاهي، طرح‌ها و ايده‌هاي خود را براي تهيه و توليد يک مستند موفق آماده نمايند.
فيلمسازان برگزيده طرح‌هاي خود را پس از پايان دوره با استفاده از تجربيات ارزشمند اساتيد کارگاه به صورت کارگاهي تهيه و توليد خواهند کرد.
در روز پاياني کارگاه نيز براي تکميل تجربيات کارگاه با دعوت از يک فيلمساز موفق استان، خانم آزاده بيزارگيتي و نمايش فيلم مستند موفق ايشان به نام «فرشته روي شانه‌ي راست من» و نمايش عمومي اين مستند، هنرجويان با تجربيات اين فيلمساز خونگرم و صميمي از نزديک آشنا شدند.
حامد اريب
تيرماه92

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 58
بازدیدکنندگان ديروز : 1563
بازدیدکنندگان در هفته : 10117
بازدیدکنندگان در ماه : 37231
بازدیدکنندگان در سال : 469327
کل بازدیدکنندگان : 3330734
کاربران آنلاین : 34