گزارش اولین کارگاه تخصصي فيلمسازي مستند در خانه‌ي فرهنگ گيلان

گروه سينماي خانه‌ي فرهنگ گيلان اولين دوره‌ي تخصصي فيلمسازي مستند را در خانه فرهنگ گيلان برگزار کرد.
اين کارگاه يک هفته‌يي که با فراخوان عمومي از ميان هنرمندان و فيلمسازان استان، شش فيلمساز را براي برپايي کلاس‌هاي آموزشي و تخصصي و همچنين پروسه‌ي توليد مستند برگزيده بود، در تيرماه سال جاري کار خود را آغاز کرد و در يک برنامه‌ي فشرده حرفه‌يي با استفاده از اساتيد حوزه‌هاي مرتبط مثل روايت و داستان، گرافيک و موسيقي يک مجموه‌ي آموزشي ارزشمند را براي اولين بار در استان در قالب يک هفته‌يي فيلمسازي مستند فراهم آورد.
برنامه‌ي درسي اين کارگاه 10 عنوان درس تخصصي و هشت استاد با تجربه، فرصتي مناسب براي هنرجويان کارگاه فراهم آورد تا هم با زمينه‌هاي تئوريک و هم تجربه‌هاي گرانقدر اساتيد حرفه‌يي اين زمينه از فيلمسازي آشنا شوند و در يک روند کارگاهي، طرح‌ها و ايده‌هاي خود را براي تهيه و توليد يک مستند موفق آماده نمايند.
فيلمسازان برگزيده طرح‌هاي خود را پس از پايان دوره با استفاده از تجربيات ارزشمند اساتيد کارگاه به صورت کارگاهي تهيه و توليد خواهند کرد.
در روز پاياني کارگاه نيز براي تکميل تجربيات کارگاه با دعوت از يک فيلمساز موفق استان، خانم آزاده بيزارگيتي و نمايش فيلم مستند موفق ايشان به نام «فرشته روي شانه‌ي راست من» و نمايش عمومي اين مستند، هنرجويان با تجربيات اين فيلمساز خونگرم و صميمي از نزديک آشنا شدند.
حامد اريب
تيرماه92

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 74
بازدیدکنندگان ديروز : 1509
بازدیدکنندگان در هفته : 8768
بازدیدکنندگان در ماه : 38655
بازدیدکنندگان در سال : 462265
کل بازدیدکنندگان : 2281186
کاربران آنلاین : 20