گزارش برگزاری همایش شعر گیلکی و تقدیر از دو پژوهش‌گر در حوزه‌ی فرهنگ و زبان گیلکی در خانه‌ی فرهنگ گیلان

همایش شعر گیلکی و تقدیر از دو پژوهش گر در حوزه ی فرهنگ و زبان گیلکی،  به همت هیئت اجرایی گروه شعرگیلگی خانه‌ی فرهنگ گیلان، ساعت 6 عصر روز پنج شنبه 21 خرداد با حضور  شاعران و  فرهنگ دوستان، در خانه ي فرهنگ گیلان  برگزار شد.
برنامه با سلام و خوش آمدگویی مجری جلسه لیلا پورکریمی آغاز شد. اين همايش که با شعرخواني شاعران گیلکی سرا از سراسر گیلان  همراه بود، از استقبال خوبی برخوردار شد. در این همایش شاعرانی چون: علی اکبر مرادیان گروسی ، سیامک  یحیی زاده،  محمدتقی پوراحمد جکتاجی،پیمان  نوری، مهرداد پیله ور، محمد دعایی، سید حمید حسینی سراوانی، مهرداد امیدی،  محمد فارسی،  امین برزگر، وارش فومنی، صدیق،  مریم غلامی، زهرا اکبرزاده، عباس احمدی، مومنی، سیروس کارگر، غلام حسن عظیمی و ... به شعرخوانی پرداختند.
در ادامه نیز عباس گلستانی، گزارش عملکرد سه ساله‌ی کارگاه شعر گیلکی برای مدعوین قرائت نمود.
در این همایش در دو بخش  از رحیم چراغی و نادر زکی پور، دو پژوهش گر در حوزه ی فرهنگ و زبان گیلکی نیز تقدیر به عمل آمد. در این قسمت از همایش، عباس گلستانی ضمن خواندن بیوگرافی این دو پژوهش گر، کتاب ها و آثار پژوهشی آنها  نیز معرفی نمود و سپس از آنها دعوت به عمل آمد تا برای خواندن اشعارشان به پشت تریبون بیایند.
در ادامه نیز هیئت اجرایی گروه شعر گیلکی، با دعوت از محمد فارسی و محمدتقی پوراحمد جکتاجی به نمایندگی از شاعران پیش کسوت جمع، مراسم تقدیر از نادر زکی پور و رحیم چراغی را با اهدای لوح  و هدیه برگزار نمود.
از دیگر برنامه های این همایش اجرای موسیقی و ترانه های گیلکی در دو بخش  بود که مورد توجه مدعوین قرار گرفت .
لازم به ذکر است که کارگاه شعر گیلکی خانه فرهنگ گیلان  از آغاز فعالیت تا امروز 287 جلسه پیرامون  نقد و بررسی شعر گیلکی   و مناسبت های خاص ، برگزار نموده است که در نوع خود بی نظیر است .
هیئت اجرایی گروه شعر گیلکی خانه فرهنگ نیز، عباس گلستانی، سیامک یحیی زاده، فرزین کارگر ، لیلا پورکریمی و الهام کیانپور می باشند.
الهام کیانپور


ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 113
بازدیدکنندگان ديروز : 1509
بازدیدکنندگان در هفته : 8807
بازدیدکنندگان در ماه : 38694
بازدیدکنندگان در سال : 462304
کل بازدیدکنندگان : 2281225
کاربران آنلاین : 59