گزارش تصویری از مراسم رونمایی از کتاب «فهم شعر» اثر پروفسور فرانسیس.ام.کُنل، ترجمه‌ی ماهان سیارمنش

 مراسم رونمایی از کتاب «فهم شعر» اثر پروفسور فرانسیس.ام.کُنل، ترجمه‌ی ماهان سیارمنش، که توسط انتشارات دوات معاصر منتشر شده است، عصر روز یکشنبه ۲۴ شهریور، در خانه‌ فرهنگ گیلان برگزار شد.
در این نشست که با عنوانِ «موانع فهم شعر» برگزار شد، حسین رسول‌زاده از منتقدان و نویسندگان مطرح به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «شعر بنا به ذاتش تعریف‌پذیر نیست و به این دلیل فهم شعر، به معنای واقعی کلمه امکان ندارد و چیزهایی که ما به عنوان فهم شعر می‌شناسیم، تنها بخش کوچکی از این مشکل را حل می‌کند.»
در ادامه‌ی نشست، ماهان سیارمنش، پیرامون دلایل انتخاب این کتاب برای ترجمه، گفت: «هدفم از ترجمه‌ی این کتاب آن بود که بتوانم برای نوآمدگان مبانی نظری‌ای را فراهم کنم که از طریق آن بتوانند شناختی نسبت به تمهیدات اساسی شعر به دست بیاورند. این کتاب روشی توضیحی- تطبیقی دارد و به شکل ساده‌ای مباحث و ابزارهای پیش‌روی شاعر را تشریح می‌کند.»
شایان ذکر است در این نشست چهره‌هایی چون: جواد شجاعی‌فرد، علیرضا پنجه‌ای، رحیم چراغی، مهدی ریحانی، عباس گلستانی، پیمان نوری، نادر نیک‌نژاد، فرزاد خوشه‌چین، مزدک پنجه‌ای و ... حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 122
بازدیدکنندگان ديروز : 904
بازدیدکنندگان در هفته : 6398
بازدیدکنندگان در ماه : 31017
بازدیدکنندگان در سال : 430739
کل بازدیدکنندگان : 2914836
کاربران آنلاین : 13