گزارش تصویری از مراسم رونمایی از کتاب «فهم شعر» اثر پروفسور فرانسیس.ام.کُنل، ترجمه‌ی ماهان سیارمنش

 مراسم رونمایی از کتاب «فهم شعر» اثر پروفسور فرانسیس.ام.کُنل، ترجمه‌ی ماهان سیارمنش، که توسط انتشارات دوات معاصر منتشر شده است، عصر روز یکشنبه ۲۴ شهریور، در خانه‌ فرهنگ گیلان برگزار شد.
در این نشست که با عنوانِ «موانع فهم شعر» برگزار شد، حسین رسول‌زاده از منتقدان و نویسندگان مطرح به ایراد سخنرانی پرداخت. وی در بخشی از صحبت‌هایش گفت: «شعر بنا به ذاتش تعریف‌پذیر نیست و به این دلیل فهم شعر، به معنای واقعی کلمه امکان ندارد و چیزهایی که ما به عنوان فهم شعر می‌شناسیم، تنها بخش کوچکی از این مشکل را حل می‌کند.»
در ادامه‌ی نشست، ماهان سیارمنش، پیرامون دلایل انتخاب این کتاب برای ترجمه، گفت: «هدفم از ترجمه‌ی این کتاب آن بود که بتوانم برای نوآمدگان مبانی نظری‌ای را فراهم کنم که از طریق آن بتوانند شناختی نسبت به تمهیدات اساسی شعر به دست بیاورند. این کتاب روشی توضیحی- تطبیقی دارد و به شکل ساده‌ای مباحث و ابزارهای پیش‌روی شاعر را تشریح می‌کند.»
شایان ذکر است در این نشست چهره‌هایی چون: جواد شجاعی‌فرد، علیرضا پنجه‌ای، رحیم چراغی، مهدی ریحانی، عباس گلستانی، پیمان نوری، نادر نیک‌نژاد، فرزاد خوشه‌چین، مزدک پنجه‌ای و ... حضور داشتند.

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 396
بازدیدکنندگان ديروز : 724
بازدیدکنندگان در هفته : 8014
بازدیدکنندگان در ماه : 34182
بازدیدکنندگان در سال : 458980
کل بازدیدکنندگان : 2313785
کاربران آنلاین : 55