گزارش روزنامه‌ی گیلان امروز از مراسم خاکسپاری سعید صدیق

​پیکر سعید صدیق، شاعر و منتقد گیلانی تشییع شد
گیلان امروز ـ پیکر سعید صدیق، شاعر و منتقد گیلانی با حضور گسترده علاقمندان تشییع شد.
به گزارش خبرنگار گیلان امروز، صبح دیروز پیکر سعید صدیق، شاعر گیلانی که روز جمعه بر اثر سکته قلبی جان سپرده بود، در حضور اهالی ادبیات گیلان به خاک سپرده شد.
در این مراسم، محمد شمس لنگرودی، شاعر و منتقد و همچنین عنایت سمیعی، منتقد گیلانی حضور داشتند. مسعود جوزی، عنایت سمیعی و اسماعیل حبیبی در این مراسم درباره سعید صدیق سخن گفتند.
سعید صدیق متولد سال 1341 که برنده جایزه شعر «کارنامه» شده بود صبح روز جمعه (25 دی‌ماه) بر اثر ایست قلبی در منزلش در رشت درگذشت.
این شاعر دو مجموعه شعر «بی‌پناهی وطن ندارد» و «من آسمان خودم را سروده‌ام» را در انتشار حرف نو منتشر کرده و با مجموعه دوم در سال 1381 برنده سومین دوره جایزه «شعر امروز ایران» (کارنامه) شده بود.
او همچنین با نشریه‌هایی همچون «گیله‌وا»، «هنر و اندیشه»، «نقش قلم» و «پیام شمال» همکاری داشت. او همچنین مسوولیت انتشار دو شماره از روزنامه گیلان امروز را برعده داشت. گیلان امروز درگذشت این شاعر را تسلیت می‌گوید.


ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ی خانه فرهنگ گیلان

خانه‌ی فرهنگ گیلان در راستای گسترش ارتباط با هنرمندان و هنردوستان داخل و خارج از مرزهای ایران و هم‌اندیشی با آنان در بخش‌های مختلف فرهنگی و هنری ، سایت اینترنتی خانه را نسبت به گذشته در سطحی پیش‌رفته‌تر با سازماندهی امور ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 129
بازدیدکنندگان ديروز : 1509
بازدیدکنندگان در هفته : 8823
بازدیدکنندگان در ماه : 38710
بازدیدکنندگان در سال : 462320
کل بازدیدکنندگان : 2281241
کاربران آنلاین : 75