گزارش روزنامه‌ی گیلان امروز از مراسم خاکسپاری سعید صدیق

​پیکر سعید صدیق، شاعر و منتقد گیلانی تشییع شد
گیلان امروز ـ پیکر سعید صدیق، شاعر و منتقد گیلانی با حضور گسترده علاقمندان تشییع شد.
به گزارش خبرنگار گیلان امروز، صبح دیروز پیکر سعید صدیق، شاعر گیلانی که روز جمعه بر اثر سکته قلبی جان سپرده بود، در حضور اهالی ادبیات گیلان به خاک سپرده شد.
در این مراسم، محمد شمس لنگرودی، شاعر و منتقد و همچنین عنایت سمیعی، منتقد گیلانی حضور داشتند. مسعود جوزی، عنایت سمیعی و اسماعیل حبیبی در این مراسم درباره سعید صدیق سخن گفتند.
سعید صدیق متولد سال 1341 که برنده جایزه شعر «کارنامه» شده بود صبح روز جمعه (25 دی‌ماه) بر اثر ایست قلبی در منزلش در رشت درگذشت.
این شاعر دو مجموعه شعر «بی‌پناهی وطن ندارد» و «من آسمان خودم را سروده‌ام» را در انتشار حرف نو منتشر کرده و با مجموعه دوم در سال 1381 برنده سومین دوره جایزه «شعر امروز ایران» (کارنامه) شده بود.
او همچنین با نشریه‌هایی همچون «گیله‌وا»، «هنر و اندیشه»، «نقش قلم» و «پیام شمال» همکاری داشت. او همچنین مسوولیت انتشار دو شماره از روزنامه گیلان امروز را برعده داشت. گیلان امروز درگذشت این شاعر را تسلیت می‌گوید.


ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 134
بازدیدکنندگان ديروز : 1579
بازدیدکنندگان در هفته : 10037
بازدیدکنندگان در ماه : 40269
بازدیدکنندگان در سال : 443995
کل بازدیدکنندگان : 2465065
کاربران آنلاین : 6