گزارش مراسم " شبی با نجدی "

گزارش مراسم " شبی با نجدی " ( بزرگداشت بیژن نجدی ):
پنجشنبه: 91/8/25
زمان:   16:30 الی 20
  " گروه شعر فارسی " خانه ی فرهنگ گیلان با همکاری کارگاه داستان " عصر چهارشنبه ی ما " به منظور بزرگداشت بیژن نجدی، شاعر و نویسنده ی نامدار گیلانی، با دعوت از علاقمندان، دست  به همایشی بزرگ در فضای خانه ی فرهنگ گیلان زد. ارسال کارت دعوت و پیامک، پخش پوستر و بروشور از جمله تلاش هایی بود که برای اجرای هرچه بهتر شدن این مراسم صورت گرفت.
  همایش با اندکی تاخیر درساعت 5 عصر، درسه مرحله آغاز شد.بخش اول با سخنرانی عنایت سمیعی،منتقد معروف که به بررسی آثارنجدی می پرداخت شروع شد، آنگاه جلسه با نگاه حسین سناپور،نویسنده وشاعر، به نوشته های بیژن نجدی ادامه یافت و سپس پیام کتبی  سید علی صالحی، شاعر که توسط سید فرزام حسینی مجتبایی خوانده شد.
در پایان بخش اول، میهمانان درفضایی صمیمانه و فرصت استراحت، دعوت به پذیرایی از خود شدند. 
  بخش دوم برنامه توسط جوانان نویسنده و منتقد ادامه یافت که از جمله ی آنان، علی مسعودی نیا و بابک حیدری بود که هرکدام با برداشت ویژه ی خود به بررسی آثار بیژن نجدی پرداختند. حیدر مهرانی نویسنده و یار دیرین بیژن نجدی با یاد او به ذکر خاطره ای پرداخت و سپس با دعوت از خانم پروین محسنی آزاد، همسر گرامی بیژن نجدی برای دریافت هدیه ای از جانب گروه شعر فارسی، جلسه ادامه یافت. ایشان با ذکرسخنانی یاد بیژن را گرامی داشت وهدیه توسط مجید دانش آراسته،نویسنده ی محبوب گیلانی به خانم نجدی اهداء شد.
  بخش سوم و پایانی مراسم، نمایش فیلمی با عنوان " قصه ی مرا پایانی نیست " از فیلم ساز توانای گیلانی رضا مجلسی بود که بر اساس یکی از داستان ها بیژن نجدی به نام " شب سهراب کشان " ساخته شده بود .
(عکس از کوروش رنجبر)ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 88
بازدیدکنندگان ديروز : 1563
بازدیدکنندگان در هفته : 10147
بازدیدکنندگان در ماه : 37261
بازدیدکنندگان در سال : 469357
کل بازدیدکنندگان : 3330764
کاربران آنلاین : 34