گزارش گردهمایی « سیصد شب گیلˇ شعر» ( به مناسبت سیصدمین جلسه‌ی کارگاه شعر گیلکی خانه‌ی فرهنگ گیلان )


گردهمایی« سیصد شب گیلˇ شعر» به همت هیأت اجرایی گروه شعرگیلگی خانه‌ی فرهنگ گیلان، روز دوشنبه 18 آبان ماه 94 به مناسبت سیصدمین جلسه ی کارگاه شعر گیلکی  با حضور اعضای کارگاه، شاعران و علاقمندان ، در خانه فرهنگ برگزار شد .
برنامه با سلام و خوش آمدگویی مجری جلسه، عباس گلستانی  راس ساعت 5:30 عصر شروع شد.
در ابتدا، پور احمد جکتاجی، ضمن ابراز خوشنودی از  فرا رسیدن سیصدمین جلسه ی این کارگاه از همه اعضایی که در طول این سال‌ها با وجود تمام مشغله های کاری همراه این کارگاه بودند تشکر نمود و خاطرنشان کرد : کارگاه شعر گیلکی خانه فرهنگ در 21 بهمن 1381 فعالیت خود را آغاز نمود  و اکنون  کارگاه نوپای 14 سال پیش ، به کارگاهی با تجربه تر تبدیل شده است و در جهت رشد و بالندگی قدمهای پربارتری برداشته است.
لازم به ذکر است که دستاورد این14 سال ، برگزاری چندین  همایش استانی شعر گیلکی در راستای اشاعه و شناساندن زبان و شعر  گيلکی ، رونمایی از کتاب های شعر گیلکی، تقدیر از فعالان و پیشکسوتان عرصه شعر و ادب، انتشار کتاب برازه  و تی تی ( مجموعه شعرهای گیلکی شاعران عضو خانه فرهنگ ) ،  نشریه های گزارش 2 و3 ،  نشریه های داخلی برازه 1و 2 و 3  و ... بوده است .
در ادامه نیز هوشنگ عباسی ضمن تبریک به مناسبت رسیدن این روز ، به جایگاه زبان و ادبیات  گیلکی و نقش موثر گیلانیان در پویایی و رشد فرهنگ  گیلان اشاره نمود و از  خاطرات روزهای ابتدایی تشکیل کارگاه وانعکاس آن در بین شاعران گیلان یاد کرد.
در ادامه   شاعرانی چون :  سیامک یحیی زاده ، ابوالقاسم جلیل پور، پیمان نوری، رحیم چراغی ، فریده صفرنژاد، شهرام دفاعی، مومنی ، بحری، کبری پاریاو، مقدسیان، طاهرزاده، غلامحسن عظیمی، مهرداد پیله ور، زهرا پورکار، مریم غلامی، نادر نیک نژاد، امین برزگر، زهرا اکبرزاده، پرویز فکرآزاد، فانی، فرزین کارگر، لیلا پورکریمی و الهام کیانپور به شعرخوانی و خاطره گویی پیرامون کارگاه پرداختند.
در انتهای برنامه نیز به مناسبت این روز فرخنده، کیکی با شمع سیصد تدارک دیده شده بود که با تشویق مدعوین برش خورد.

تهیه و تنظیم: الهام کیانپور

ارسال دیدگاه

: نام شما
: پست الکترونیک
: دیدگاه
: کد امنیتی

درباره‌ خانه فرهنگ گیلان

در زمستان سال ۱۳۷۷ هسته آغازین موسسه خانه فرهنگ گیلان به همت گروهی از اهل قلم، هنرمندان و فرهنگ‌دوستان گیلانی شکل گرفت و از پاییز سال ۱۳۸۰ فعالیت رسمی خود را آغاز کرد. خانه فرهنگ گیلان با هدف همسو کردن کوشش‌های فردی ...

آمار بازدید کنندگان

بازدیدکنندگان امروز : 183
بازدیدکنندگان ديروز : 1563
بازدیدکنندگان در هفته : 10242
بازدیدکنندگان در ماه : 37356
بازدیدکنندگان در سال : 469452
کل بازدیدکنندگان : 3330859
کاربران آنلاین : 31